powered by Agones.gr - livescore

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Θησέας-Φαβιέρος 3-4

Με αγώνα αγγλικού πρωταθλήματος παρομοιάζεται αυτός που έγινε σήμερα στο γήπεδο του Γαλατά. Ήταν ένα παιχνίδι με πολύ δύναμη, πάθος, φάσεις, ανατροπές στο σκορ και μια αποβολή για ποδοσσφαιριστή του Θησέα. Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Κ.Βλάχο και στη συνέχεια έχασε ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμα που απέκτησε. Ο Θησέας ανέβασε σταδιακά την απόδοση του με αποτέλεσμα να καταφέρει να ισοφαρίσει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν με 3-1. Η ομάδα μας στη συνέχεια μείωσε με κεφαλιά του Σ.Φλαμπούρη σε 3-2 και ισοφάρισε με πέναλτι του Γ.Χατζίνα σε 3-3, κερδίζοντας στην ίδια φάση παράλληλα και το αριθμητικό πλεονέκτημα από την αποβολή αμυντικού παίκτη των γηπεδούχων. Με σύμμαχο την ανεβασμένη ψυχολογία κατάφερε να πετύχει το τελικό 3-4 με σουτ του Κ.Βλάχου από κοντινή απόσταση και ύστερα από σύγχυση στην περιοχή των γηπεδούχων.
Φαβιερος: Βλάχος Π., Ανδριανόπουλος (87΄ Παυλής), Μπακαούκας (65 Χατζίνας Α.), Τζαφέρης, Μπόγρης, Ναλμπαντίδης, Φλαμπούρης Σ., Εμμανουήλ, Βλάχος Κ., Χατζίνας Γ., Φλαμπούρης Α.